top of page
Nieopowiedziane historie - plakat.jpg

Nieopowiedziane historie

"Nieopowiedziane historie" to projekt artystyczno-historyczny opowiadający trudną historię mieszkańców gminy Morąg (Warmii).

Bohaterami projektu są dziś osoby starsze, które dzielą się wspomnieniami swoimi, swoich bliskich i przyjaciół, z czasów dzieciństwa, z czasów wojny, z czasów po wojnie. Opowiedziane historie rysują historię ucieczki, utraty domu, przesiedlenia. Pokazują trudna historia regionu; napływu polskiej ludności na skutek przesiedleń, mniejszości ukraińskiej z "Akcji Wisła" i mniejszości niemieckiej, która nie miała dokąd uciec.

Losy mieszkańców Morąga, to historia budowania nowego powojennego życia. Historia tolerancji i strachu. Historia, w której ponad nienawiścią pomiędzy narodami było wzajemne współczucie ludzi, którzy po wojnie nic nie posiadali. Historia ludzi, którzy postanowili przetrwać i odbudować ojczyznę. 

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Nieopowiedziane historie - wystawa plenerowa

Zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej, która już w październiku będzie dostępna w Parku Miejskim w Morągu. Szczegóły niedługo.

Wystawę będzie można obejrzeć również zimą 2023/24 w Kalniku na terenie Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kalniku oraz w moja 2024 roku na ternie Cerkiewi św. Jerzego w Morągu.

Kalendarz ekspozycji jest otwarty, zachęcony do rezerwacji wystawy i pokazania jej u siebie. Wypożyczenie wystawy jest bezpłatne.

Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt.

0048 501 006 143

bottom of page